Sprawdź, ile możesz zyskać?

Za pomocą naszego kalkulatora kredytowego możesz obliczyć informacje na temat przybliżonej wysokości ewentualnej nadpłaty oraz salda zadłużenia.

Pamiętaj jednak, że wyliczenia te mają charakter szacunkowy i nie będą mogły stanowić podstawy do dochodzenia roszczeń w procesie sądowym.

W celu szczegółowego wyliczenia rat - skontaktuj się z nami. Poinformujemy Cię, jakie dokumenty musisz przesłać, byśmy mogli wyliczyć należny Ci od banku zwrot.

Kalkulator Nadpłaty
Kontakt

Waluta

Skontaktuj się z nami

Najczęściej zadawane pytania

Zapoznaj się z pytaniami najczęściej zadawanymi przez naszych Klientów

1. Dlaczego obliczenia z kalkulatora podają tylko uproszczone dane?

Szczegółowe określenie wysokości nadpłaconych rat wymaga bardzo zaawansowanych wyliczeń i podania wielu istotnych zmiennych danego kredytu, których kredytobiorca nie zawsze będzie umiał określić. Zamieszczony na naszym portalu Kalkulator nadpłaty ma na celu pomóc kredytobiorcy w podjęciu decyzji – czy chce toczyć spór z bankiem.

2. Kiedy poznam pełne wyliczenie wysokości nadpłaconych rat?

Pełne wyliczenie kwoty nadpłaconych rat można uzyskać po kontakcie z nami i przesłaniu do nas umowy kredytowej wraz z wszelkimi aneksami  do umowy. Warto pamiętać, iż ostateczna kwota nadpłaty musi być wliczona bardzo precyzyjnie, gdyż po skierowaniu sprawy na drogę sądową będzie ona określała wartość przedmiotu sporu, a tym samym wysokość Twoich roszczeń. 

3. Na czym polega nadpłata w kredycie frankowym?

W ostatnich latach kurs franka znacznie wzrósł. Oznacza to, iż osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich płacą znacznie wyższe raty, niż w przypadku kredytu w złotówkach. Nierzadko zdarzają się sytuacje, iż na skutek wzrostu kursu CHF, kredytobiorca wpłacił już do banku kwotę równą wysokości zaciągniętego początkowo kredytu, ale nadal musi go spłacać. Na przestrzeni kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu lat (bo na tyle najczęściej zaciągamy kredyt hipoteczny) może okazać się, że wpłaciliśmy do banku nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej niż pierwotnie pożyczyliśmy.

4. Wyliczyłem przybliżoną wysokość nadpłaty – co dalej?

Jeśli jesteś zainteresowany odzyskaniem nadpłaconej kwoty i/lub unieważnieniem umowy kredytowej – skontaktuj się z nami. Nie tylko bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę, ale również pomożemy w pozyskaniu od banku niezbędnej dokumentacji. Jeśli natomiast okaże się, iż Twoja umowa kredytowa zawiera klauzule niedozwolone lub ma wadliwą budowę  – będziemy reprezentować Cię w sądzie.

Collect House → Pomoc prawna Frankowiczom